Марко Асенсио – іспанська професійний футболіст, який грає у складі мадридського «Реала» і національної збірної Іспанії в якості атакуючого півзахисника. У складі мадридського клубу є володарем всіх трофеїв Іспанії, а також дворазовим переможцем Ліги Чемпіонів і Суперкубка УЄФА.

Є учасником Чемпіонату світу 2018, який проходив в Росії, де його збірна вилетіла в 1/8 фіналу. 11 вересня 2018 року зіграв у товариському матчі проти Хорватії – віце-чемпіонів минулого мундіалю, в якому забив гол (загальний рахунок 6:0).

Біографія футболіста

Марко Асенсио народився 21 січня 1996 року у місті Пальма, Іспанія. Футболіст є вихованцем футбольної академії «Мальорки».

Приєднався до головній команді в 2013 році, але спочатку грав за фарм-клуб – «Мальорка Б». 27 жовтня 2013 року дебютував за основний склад у матчі проти «Рекреатіво». За дублюючий склад зіграв 14 матчів і забив 3 м’ячі. Перший гол за основу забив 16 березня 2014 року в матчі проти «Тенеріфе». У жовтні 2014 року Марко Асенсио став гравцем місяця в Сегунді. Всього за «Мальорку» забив 7 голів у 56 іграх Сегунди. В кінці 2014 року підписав контракт з мадридським «Реалом», за умовами якого він приєднається до «вершковим» влітку 2015 року.

Перехід в «Реал Мадрид»: оренда в «Еспаньол» і вивчення Ла Ліги

Влітку 2015 року Асенсио став гравцем «Реала». Марко був відразу відправлений в оренду «Еспаньолу» на один сезон. Дебютував в іспанській Ла Лізі в матчі 4 туру проти «Реал Сосьєдада».

В 6 турі отримав жовту картку на 13 хвилині матчу з «Депортиво». У матчі проти клубу «Реал Бетіс» відзначився трьома гольовими передачами на 4, 51 і 55 хвилин. Дебютний гол забив у ворота «Гранади» і приніс нічию «Еспаньолу» на 94 хвилині.

Марко Асенсио: карьера молодого испанского полузащитника в "Реале" и сборной Испании

У матчі з «Малагою» відзначився гольовим пасом на 6 хвилині. Перший кубковий матч з клубом провів 15 грудня 2015 року проти «Леванте». На 22 хвилині матчу з «Ейбаром» віддав гольову передачу.

У матчі 25 туру відзначився голом і отримав жовту картку. У матчі проти «Райо Вальєкано» віддав гольовий пас на 12 хвилині. 31 і 32 турі віддав за 1 гольової передачі. У 34 турі забив гол у ворота «Сельти». В останньому матчі за клуб відзначився дублем у ворота «Эйбара», забивши голи на 32 і 66 хвилинах, а також віддав гольову передачу на 76 хвилині. У підсумку «Еспаньол» переміг з рахунком 4: 2. За результатами чемпіонату Марко Асенси був внесений до 10 кращих асистентів Ла Ліги.

Кар’єра за «королівський клуб»

Офіційний дебют Асенсио за «Реал» відбувся в матчі Суперкубка УЄФА проти «Севільї». Там 20-й номер Марко Асенсио забив красивий гол видали у ворота Серхіо Ріко і відкрив рахунок у матчі. Став автором останнього – четвертого – голи у ворота туринського «Ювентуса» у фінальному матчі Ліги чемпіонів 2016-2017. Крім Ліги чемпіонів виграв у своєму першому сезоні в «Реалі» кубок Ла Ліги (Чемпіонат Іспанії). Провів за сезон 38 матчів у всіх турнірах.

У наступному сезоні почав ще частіше виходити на поле у складі «королівського клубу», взявши участь у 51 грі, включаючи 32 матчі Ла Ліги.

Кар’єра в складі збірної Іспанії

Зіграв на Євро-2015 серед збірних до 19 років, який проходив у Греції. Був основним гравцем своєї збірної. У півфіналі турніру, у поєдинку зі збірною Франції, відзначився дублем, забивши свої м’ячі на 88 і 95 хвилин, що дозволило йому пробитися в список кращих бомбардирів турніру. Зіграв у фінальному матчі проти збірної Росії і разом зі своєю командою став чемпіоном Європи серед команд віком до 19 років. Був визнаний кращим гравцем турніру. У цьому ж році гравець почав залучатися у складі молодіжної збірної до 21 року, за яку зіграв 18 офіційних матчів і забив 7 голів.

У 2016 році Марко Асенсио дебютував в офіційних матчах у складі національної збірної Іспанії.

У складі «червоної фурії» є учасником Чемпіонату світу 2018 року в Росії.

Свій дебютний гол за національну збірну забив у ворота збірної Хорватії в поєдинку, який відбувся 11 вересня 2018 року. Матч закінчився розгромною перемогою Іспанії з рахунком 6:0.