Чемпіонат Голландії не входить у число чотирьох найсильніших національних футбольних першостей. Однак і в цій лізі беруть участь клуби з великою спортивною історією.

Самый титулованный футбольный клуб Голландии

Початок сімдесятих років двадцятого століття є цілою епохою в історії світового футболу. Саме в цей час у спортивному світі з’явився термін тотального футболу, який зародився в Нідерландах. Втіленням цього стилю гри стали дії гравців найтитулованішого футбольного клубу Голландії – амстердамського «Аякса».

Знаменитий клуб зі столиці Нідерландів був заснований в 1900 році. За час існування команди «Аякс» в цілому здобув 71 значиму перемогу: в національній першості (а також кубкових турнірах країни) і головних футбольних європейських змаганнях.

Над емблемою «Аякса» красуються три золоті зірки, що є свідченням більш тридцяти перемог команди в рамках національного чемпіонату. Першість Голландії з футболу «Аякс» вигравав 33 рази, що на даний момент є рекордом серед всіх футбольних колективів з Нідерландів. Кубок Голландії «Аякс» вигравав 18 раз (рекорд серед клубів Нідерландів), крім цього амстердамці є восьмиразовими переможцями Суперкубка країни.

У турнірі Кубка чемпіонів «Аякс» здобув перемогу чотири рази. Примітно, що тричі поспіль амстердамці вигравали найпочесніший трофей клубного футболу в епоху «тотального футболу» при чудовій грі Йохана Кройфа (Кройффа) – в 1971, 1972 і 1973 роках. Таким видатним досягненням може пишатися лише мадридський «Реал».

Амстердамський «Аякс» є триразовим володарем Суперкубка Європи. До іншим значущим європейських трофеїв команди слід віднести одноразові перемоги в Кубку УЄФА (сучасна Ліга Європи), Кубку Інтертото (нині цей турнір не проводиться) та Кубку Кубків. Двічі футболісти «Аякса» виборювали звання кращого клубу світу, виграючи Міжконтинентальний кубок.