Кубок Першого каналу ось вже довгий час проводиться щорічно в Росії. Це змагання є другим етапом хокейного евротура, в якому традиційно беруть участь чотири провідні європейські збірні: Швеція, Росія, Фінляндія та Чехія.

Как сыграла сборная России на Кубке Первого канала 2015

Хокейний євротур є офіційним змаганням, однак ставлення шанувальників цього виду спорту до подібного заходу не такий серйозний, як, наприклад, до Чемпіонату світу і тим більше Олімпійським іграм. Хокейні фахівці вважають, що євротур (у тому числі і Кубок Першого каналу) є виставковими матчами для перегляду кандидатів у першу команду на Чемпіонат світу. Однак російський етап традиційно прийнято вигравати нашим хокеїстам, адже порадувати російських уболівальників – справа досить пристойне.

У 2015 році Кубок Першого каналу проходив у Москві з 17-го по 20-е грудня. Матч відкриття турніру відбувся на новій “Арені Легенд”, що вміщає трохи більше дванадцяти тисяч глядачів. У першій грі зустрічалися команди Росії та Швеції. Підопічні Олега Знарка не можуть занести цю зустріч у свій актив, так як скандинави впевнено переграли росіян з рахунком 4 – 1. Незважаючи на те, що збірна Росії відкрила рахунок у матчі, перемога за господарями не була зафіксована. Варто відзначити загальну бляклу гру російських хокеїстів з безліччю помилок.

У другій зустрічі турніру збірна Росії реабелитировалась, обігравши команду Фінляндії з розгромним рахунком 8 – 1. Цю гру підопічні Олега Знарка провели з перших хвилин агресивно і зібрано, внаслідок чого вже після закінчення 12-ти хвилин чотири шайби побували у воротах “суомі”. Далі росіяни продовжували плідні дії і довели зустріч до розгрому.

У заключному матчі турніру збірної Росії необхідно було вигравати в основний час у Чехії для того, щоб зайняти перше місце на Кубку Першого каналу 2015. Однак цього не сталося. Росіяни поступилися 2 – 4, хоча й вели по ходу другого періоду 2 – 1. Чехам все ж вдалося перехопити ініціативу у другій двадцятихвилинці і забити тричі. У третьому періоді у російських хокеїстів були шанси відігратися і навіть здобути перемогу, але гідно проявив себе голкіпер збірної Чехії Домінік Фурх.

В результаті з трьох матчів на Кубку Першого каналу 2015 збірна Росії здобула лише одну перемогу над фінськими хокеїстами, а збірні Швеції та Чехії виявилися сильнішими. У результаті: команда Росії не зайняла першого місця на турнірі, а всі інші турнірні позиції не можуть розглядатися, як гідні.