Як зробити зручний інструмент для порівняння цін на продукти

Той, хто часто ходить в магазин на продуктами, знає, як непросто орієнтуватися в цінах. Спростити завдання допоможе власноруч створений гід за цінами, що дозволяє аналізувати ціни в різних магазинах, а також стежити за регулярними знижками на потрібні вам продукти. Цей інструмент підійде тим, хто дійсно бажає оптимізувати свої витрати і зрозуміти, як менше витрачати й більше купувати. Завдання може здатися нудною і трудомісткою, але подумайте ось про що: орієнтуючись на ціни і знижки, ви можете заощадити на продуктах кілька десятків тисяч рублів у рік. Непоганий стимул, правда?

Навіщо записувати ціни?

Не секрет, що знижки і акції в магазинах проводяться не хаотично, а за певним графіком. Деякі з них залежать від сезону і поширюються на овочі і фрукти, які ви неодмінно захочете в список покупок. На інші товари знижки бувають, наприклад, раз в місяць, і ось тут вам допоможе блокнот з цінами і датами останніх знижок: заглянувши в нього, ви зможете відразу ж зрозуміти, чи варто купувати той чи інший товар, або краще прийти за ним через пару тижнів. Наприклад, якщо ви купуєте один і той же чай по 200 рублів за пачку, і іноді помічаєте, що він продається з 20% знижкою, то запишіть дати цих знижок: велика ймовірність, що ця знижка циклічна. Припустимо, у вас йде 2 пачки чаю в місяць, а знижка на нього буває 1 раз в три місяці. Купуючи по 6 пачок чаю раз в 3 місяці по знижці, ви економите 960 рублів в рік. І це – тільки на чаї.

Вартість не дорівнює ціні

Ключовим моментом при складанні довідника за цінами є запис про ціну одиниці продукту – наприклад, вартість одного кг, літри, штуки і т. д. Як правило, великі супермаркети вказують цю цифру на цінниках разом з ціною продукту (зазвичай внизу і дрібним шрифтом). Ви також можете обчислити її самі, розділивши вартість товару на його вагу, об’єм чи кількість штук в пачці. Це дозволить вам дізнатися, який товар вигідніше – у великій упаковці або в маленькій. Тільки пам’ятайте, що найбільш невигідна покупка – це купівля, яка псується і викидається. 1 кг маринованого імбиру вигідний, тільки якщо ви влаштовуєте велику суші-вечірку, у всіх інших випадках більше половини витрачених грошей просто полетить через кілька тижнів у відро для сміття.

Робимо свій гід за цінами

Почнемо з паперового варіанту: заведіть невеликий блокнот або записну книжку (добре б з алфавітним поділом), де на кожній сторінці буде записаний продукт (почніть з тих, які ви купуєте найчастіше). Кожен раз, коли ви йдете за покупками, записуйте дату, назву магазину, виробника та вартість одиниці товару (кілограм, літр, шт. тощо). Через деякий час у вас буде достатньо інформації, щоб швидко визначити найбільш вигідне місце і час купівлі.

Електронні таблиці

Якщо ви ходите за продуктами зі смартфоном або планшетом, які мають постійний доступ в Інтернет, можна не заводити блокнот, а користуватися онлайновими таблицями – наприклад, в Google Docs. На картинці вище можна побачити приклад такої таблиці. Можна також розбити продукти за категоріями (молочні продукти, м’ясні продукти, овочі та фрукти тощо). Перевага електронних таблиць в тому, що дані в колонках можна сортувати – наприклад, за назвами магазинів.

І ще один момент, який варто відзначити: гід цінами дозволить вам прикинути приблизну вартість покупок до того, як ви опинитеся в магазині. Знаючи орієнтовну цифру, в яку ви можете вкластися, вам буде психологічно складніше витратити більше і, отже, ви зможете втриматися від спонтанних покупок.

 

 

Related posts

 
 

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

http://poradumo.com.ua/168632-iak-zrobiti-zrychnii-instryment-dlia-porivniannia-cin-na-prodykti/